Mleko Bebilon 1 – pierwsze naturalne mleko dla niemowląt do 6 miesiąca

Każda młoda mama dbająca o zdrowie i rozwój swojego dziecka zastanawia się, jakie mleko będzie najlepsze dla jej niedawno poczętego maluszka. W wyborze odpowiedniego produktu zawierającego wszystkie niezbędne składniki pomogą specjaliści zajmujący się badaniem i opracowywaniem prozdrowotnych receptur. Jednym z najczęściej polecanych i wybieranych przez młode mamy jest mleko Bebilon 1. To mleko pierwsze sprawdzi się u wszystkich dzieci do 6 miesiąca życia. Jego skład jest został przebadany i opracowany tak, aby osiągnąć efekty przyjazne rozwojowi jak w przypadku prawdziwego mleka matki.

Mleko Bebilon 1 z formułą Pronutra+ (od 1 do 6 miesiąca) – Skład i główne zalety

Decydując się na wybór mleka zastępczego dla mleka matki, warto postawić na produkt zawierający jak największą ilość składników odżywczych, minerałów i witamin. Badacze zajmujący się opracowywaniem mleka matki często mówią o pierwszym 1000 dniu, które odgrywają kluczową rolę w rozwoju dziecka. To właśnie ten okres, kiedy dziecko karmione jest mlekiem matki. Nie zawsze jednak jest taka możliwość i w tej sytuacji najlepszym wyborem będzie mleko Bebilon 1 wzbogacone o formułę Pronutra+.

Mleko to może być stosowane od 1 do 6 miesiąca. Jest to produkt pełen witamin, wśród których można wymienić między innymi: witaminę A, C, D, K, B1, B2, B3, B6, B12, E. Jeśli chodzi o minerały to wyjątkowo istotne będą: miedź, mangan, jod, selen, wapń, potas, żelazo i fosfor. Bebilon 1 to mleko bogate w cholinę, kwas dokozaheksaenowy i błonnik GOS/FOS. Jak widać, produkt dostarcza wszystkich składników, jakie występują w prawidłowej diecie dorosłego człowieka. Nie brakuje tutaj niczego, co jest potrzebne w prawidłowym rozwoju narządów, układu odpornościowego, kości i stawów. Połączenie tych składników zapewni usprawni również rozwój intelektualny i funkcje poznawcze.

Pamiętaj: mleko Bebilon 1 należy w różnych porcjach różnie ze względu na wiek

Jeśli chodzi o podawanie mleka dziecku, istotna będzie ilość wody i ilość miarek, jakie znajdą się w buteleczce. Tabela porcjowania mleka Bebilon 1 wygląda następująco:

– dzieci od 1 do 2 miesiąca powinny otrzymywać 7 porcji, każda z 3 – 4 miarek w 90 – 120 ml wody,

– dzieci od 2 do 3 miesiąca powinny spożywać 6 porcji, każda z 4 miarek i 120 ml wody,

– dzieci od 4 miesiąca powinny spożywać 6 porcji, każda z 5 miarek i 150 ml wody,

– dzieci od 5 do 6 miesiąca powinny otrzymywać 4 porcje, każda z 6 miarek i 180 ml wody.

Buteleczkę i smoczek należy wyparzać przed każdym podaniem produktu. Do przygotowania mleka potrzebna będzie woda w temperaturze 40 stopni, a także liczba porcji dopasowana do wieku dziecka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *